Bejelentkezés

Via ferrata: Dolomitok (Marmolada és Rosengarten)

Csúcsmászás a Dolomitok legmagasabb pontjára, levezető ferráta a Rosengarten-csoport csipkéi közt

Dolomitok via ferrata útjaink sikere nyomán egy újabb, talán még az előző kettőnél is látványosabb programot hirdettünk meg. A Sella-csoport panorámája, és a Cortina környéki dolomitok-formációi mellett ezúttal a Marmolada sziklavilágát csodáljuk meg. A látvány mindig szubjektív, de biztosak vagyunk benne, hogy aki járt már Dolomitok túráink valamelyikén, és tetszett neki az "Istenek sziklakertje", nos az ezen a túrán sem fog csalódni! Gleccserjárással, csúcshódítással színesítettük az amúgy is igen érdekes és látványos (gerinctúra) via ferrata útvonalakat. A részvételhez elengedhetetlen, hogy legyen tapasztalatod, ha nem voltál még via ferrata túrán, akkor előbb könnyebb, kezdő túrákon próbáld ki magad! 

A többi Dolomitok programunkhoz hasonlóan a via ferrata és a gyalogtúra csoport egymástól eltérő útvonalakon halad.
Ennél a programnál is tudnod kell, hogy a párhuzamosan haladó gyalogtúrás és ferrátás programok hosszúságára a résztvevők erőnléte és az aktuális terepviszonyok jelentős hatással vannak. Természetesen úgy tervezzük és szervezzük a programokat, hogy a várakozás minimális legyen, de fel kell készülni arra, hogy a buszhoz nem tudunk percre pontosan visszaérkezni, várakozások mindkét csoport esetén lehetségesek. Megértéseteket köszönjük!
 
A via ferrata-ról: 
A via ferrata, vagy klettersteig egy olyan szakasza a sziklafalnak, amely biztosítási elemekkel és a haladást megkönnyítő eszközökkel van ellátva. A biztosítási elemek  alapvetően acélkötelek, láncok. A haladást segítő eszközök lehetnek mesterséges lépések, fogások, cövekek, kampók, létrák. Az így kiépített rendszerhez, a sziklához biztosított drótkötélhez egy speciális biztosító eszköz, a beülőnkhöz rögzített ún. via ferrata-szett / klettersteig-szett segítségével csatlakozunk.  (Ez nem más, mint egy energia-elnyelő féken átvezetett duplaszárú „kantár” két gyorszáras karabinerrel.) A felszerelés használatát a helyszínen a túravezetők megmutatják, és begyakoroltatják, majd tapasztalt vezetésükkel biztonságok körülmények között túrázunk az Alpok hegyvilágában. Ezeken a túráinkon érezhetjük igazán a hegyek erejét és az ember kicsinységét a természet nagyságához képest. Egészen újszerű fogalmat kapunk a hegyek olykor megközelíthetetlen vad, és vadságában is gyönyörű világáról.

Nehézségi fokozatok:
A - könnyű: Jól kitaposott ösvény hegyi terepen, nem túl meredek emelkedővel. A biztosítási elemek leginkább a  biztonságérzet fokozását szolgálják. A klettersteig szett nem szükséges.

B - kissé nehéz: Az A nehézségű terephez képest meredekebben emelkedő terep, ahol a természetes lépések mérete egyre kisebb, de nem kell keresni, egyértelműek. A fogások nagyok, kézre esnek. Egyre több biztosítási elem segítí a haladást, helyenként rövid függőleges, vagy kitett szakaszon. Itt már mászni is kell, de leginkább a lábunkat használva, a kezekre eső terhelés minimális, inkább biztosítja haladásunkat. A klettersteig szett ajánlott.

C - nehéz: Meredek, vagy nagyon meredek, sokszor függőleges falakon vezető út, a természetes lépések és fogások egyre kisebbek, de még egyértelműek. A kezekre jutó terhelés egyre nagyobb. A haladást segítő kiépített mesterséges elemek között nagyobb a távolság. Csak stabil mozgáskoordinációval, jó kondícióval rendelkező kezdőknek ajánlott. A klettersteig szett mindenkinek kötelező.

D - nagyon nehéz: Nagyon meredek, függőleges, helyenként áthajló szakaszokon át vezető út. A mesterséges lépések, fogások közötti távolság még nagyobb, a szikla természetes fogásai, lépései egyre kisebbek, ritkábban fordulnak elő. A lépés néha csak tapadás. A kezeket, valamint az egész testet jelentős terhelés veszi igénybe, a klettersteig szett használata egyre nagyobb odafigyelést és erőkifejtést igényel. Klettersteig szett kötelező.

E - extrém nehéz: Függőleges falak, sok áthajló szakasszal, amelyek megmászása komoly izomerőt igényel, főleg a felsőtesttől. Természetes fogások, lépések alig vannak, tapadásosak, vagy apró peremek,  mesterséges elemek csak az áthajló szakaszokon vannak. Pihenési lehetőség minimális, így jó erőbeosztásra, biztos mozgásra van szükség.  Klettersteig szett kötelező.

A via ferratak a nehézség szempontjából természetesen változatosabbak ennél a skálánál, ezért gyakran használnak átmeneti osztályozást, mint pl. C-D, vagy amikor egy adott kategóriát árnyalnak plusszal, vagy minusszal, pl. D+.
 
Fontos! Interneten történő jelentkezéskor kérjük az egyéb megjegyzés rovatban (útleveled száma és érvényessége, foglalkozás, stb mellett) mindenképpen tüntesd fel azt is, hogy milyen méretű pólót hordasz! Ez a via ferrata felszerelések (beülő) méretének meghatározásához szükséges, a póló mérete és a felszerelés mérete általában megegyezik.
 
Mivel a párhuzamosan haladó gyalogtúrás és ferrátás programok hosszúságát a résztvevők erőnléte és az aktuális terepviszonyok jelentősen befolyásolják, fel kell készülni arra, hogy a buszhoz nem tudunk percre pontosan visszaérkezni. Hosszabb-rövidebb várakozások mindkét csoport esetén lehetségesek, bármennyire is igyekeztünk nagyjából hasonló időtartamú programokat egymás mellé válogatni! Megértéseteket köszönjük!
  • 1. nap Budapest, Olaszország

    Találkozás 18.30-kor a XI ker. Pázmány Péter sétány és a Magyar Tudósok krt. sarkán levő parkolónál (az ELTE új épületei mellett, a Petőfi-hídtól 5 percre az A38 hajóval szemben), indulás 19.00-kor! Az éjszakát az autóbuszon töltjük.
  • 2. nap Pozza di Fassa, Fedaia-tó, Marmolada-gleccser (2626 m)

    2
    A délelőtti órákban érkezünk meg Pozza településen található kempingünkbe. Sátorállítás után lesz időnk lazulni egy kicsit, kipihenni az éjszakai utazás fáradalmait, majd összepakoljuk felszerelésünket a következő két napra, és buszunkkal elindulunk a Marmolada hegytömbje felé. Közel egy óra utazás után érkezünk meg 2054 méter magasra, a Fedaia-tó partjára, a Marmolada csúcstömbjének északi oldalára. Innen felvonóval 2626 méter magasságba utazunk, ahol a Marmolada-gleccser aljánál egy menedékházban elfoglaljuk szállásunkat. Ebéd után felsétálunk a gleccserhez, ahol megismerkedünk a hágóvas és a jégcsákány használatával, illetve egy akklimatizációs túra keretében a gleccseren teszünk egy sétát. Az esti órákban megtartjuk ismerkedési estünket, majd a másnap hajnali csúcstámadásra tekintettel időben nyugovóra térünk. Szállás: menedékház.
  • 3. nap Marmolada-csúcs (3343 m)

    4

    Korán reggel kelünk és teljes menetfelszerelésben indulunk el a gleccseren a csúcs irányába. Közel két óra hó- és jégtaposás, illetve néhány száz méter szint megtétele után egy sziklafalhoz érünk. Innen egy hasadékban indulva, kiépített via ferrata útvonalon mászunk fel a csúcshoz vezető gerincre. A ferrata tetején újra hóra lépünk, és egy meredek kaptató után érjük el a csúcskeresztet 3343 méter magasságban. A csúcsról gyönyörű kilátás nyílik a Dolomitok legszebb csúcsaira, a Tofanákra, a Sellára, a Rosengarten-csoportra, illetve messze északon még a Grossglocknert és a Grossvenedigert is megpillanthatjuk. A csúcscsokik elfogyasztása és a csúcsfotók elkészülte után újra bekötjük magunkat a kötélbe, és elindulunk lefelé a menedékházhoz. A menedékháznál összeszedjük lent maradt cókmókjainkat, és egy pihenő után a felvonóval elindulunk lefelé a hegyről. A Fedaia-tónál buszra szállunk, és a késő délutáni órákban érkezünk vissza a kempingbe sátrainkhoz, ahol a "megcsináltuk!" jól eső érzésével indulhatunk be a Pozza di Fassa kisvárosába, hangulatos pizzériák után kutatva. Szállás: kemping, ahol 2 éjszakát töltünk.(Táv: 12 kilométer, VF nehézség: B, szint: 740 méter fel/le, menetidő: 5-6 óra).

  • 4. nap Rosengarten sziklacsoport: Masare Via ferrata, Pozza di Fassa

    3

    Mai úticélünk a Rosengarten-csoport döbbenetes látványt kínáló, csipkézett sziklatornyai lesznek. Bő fél óra buszozással érünk fel a Karrer-hágóba, ahol felvesszük hátizsákjainkat, és egy felvonóval 600 méter szintet megspórolva libegünk fel a Paolina-házhoz, 2125 méterre. Innen gyalog folytatjuk tovább utunkat a Rotwand-házig. Itt rövid pihenőt tartunk, hiszen a háztól gyönyörű kilátás nyílik a Vaiolet-tornyokra és felettünk a Rotwand csipkés sziklavonulatára, ahol a Masare Via ferrata is vezet. Innen a hajdani gleccser által elhagyott hatalmas vándorkövek között kapaszkodunk fel a Finestra-torony alá, ahonnan valójában a ferrata indul. Helyből egy kapcsokkal, létrákkal megerősített útszakasz fogad. Miután felkapaszkodunk az első sziklatorony tetejére, az út már nem nagyon emelkedik, inkább kitett sziklafalakon és a gerincélen halad, végig gyönyörű kilátás mellett a Dolomitok alattunk elterülő mély völgyeire, és a szomszédos sziklás csúcsokra. Néhány óra gerinc-mászás után a vonulat déli végén leereszkedünk, és a sziklafal alatt elhaladva végignézhetjük – immár lentről – hogy az elmúlt órákban merre jártunk. Lassan visszaereszkedünk a Rotwand-menedékházig, majd némi pihenő után gyalogosan indulunk vissza a kempingünkbe, ebben a varászlatos hegyvidéki tájban. Közel két órás ereszkedés után érkezünk vissza a szállásunkra, napunkat pedig már jól ismert pizzériák valamelyikében zárhatjuk, helyi specialitások, jófajta bor, vagy egy kupa hideg sör mellett. Szállás: kemping. (Táv: 12 kilométer, VF nehézség: B-C, szint: 480 méter fel / 1280 méter le, menetidő: 7-8 óra).

  • 5. nap Karrer-tó, Budapest

    1
    Reggel összecsomagolunk, minden felszerelésünket bepakoljuk a buszba, majd elindulunk hazafelé. De ezzel túráink még nem értek véget: újra az előző nap megismert Karrer-hágóba buszozunk, ahol egy rövid túra keretében meglátogatjuk a sokak által az Alpok legszebb tavának tartott Karrer-tavat. A fenyőkkel ölelt tó valóban gyönyörű: égszínkék vízében tükröződnek a Latemar-csoport hatalmas sziklafalai, illetve az előző nap bejárt Rotwand sziklagerince. Ezzel a látvánnyal hagyjuk magunk mögött a Dolomitok felejthetetlen vidékét, hogy a késő esti órákban (21-22 óra) Budapestre érkezzünk.
Az oldalon látható képeket Klein Dávid és Szabó Szilveszter készítették.

Út ára tartalmazza

- az utazást autóbusszal,
- egy éjszaka szállást menedékházban,
- két éjszaka szállást saját sátorban az egyik legjobb - ha nem a legjobb - Dolomitok-béli kempingben, 
a szükséges felszerelések használatának költségeit (beülő, Y-szár, sisak), 
- a szervezést és a magyar nyelvű, kiscsoportos túravezetést (4-5 főre jut egy túravezető).

Út ára nem tartalmazza

- az étkezéseket,
- a felvonó árát, és a biztosítást.

Utazás

Légkondicionált autóbusszal utazunk, melyet két gyakorlott gépkocsivezető vezet. Oda- és vissza úton kb. 3 - 4 óránként tartunk negyedórás pihenőket, amikor benzinkutaknál, nagyobb parkolókban, autós pihenőhelyeknél állunk meg. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van aprópénz. Az autóbuszra a helyfoglalás az előleg-befizetés sorrendjében történik. A teljes csoport elhelyezése érdekében az iroda fenntartja magának a jogot, hogy az autóbuszon való elhelyezésen változtasson.

Létszám

Tájékoztató létszám: 10-15 fő. Az utat minimum 10 fő befizetése esetén indítjuk el.

Túra nehézsége

A Marmolada mászása jó kondíciót, sportos lendületet követel meg tőlünk. Hegymászótudásra nincs szükség, de  elengedhetetlen a stabil mozgáskoordináció és a szédülésmentesség. A csúcsmászás két napján már magashegyi körülmények között fogunk mozogni, ezért fontos a jó akklimatizáció. Fontos, hogy ne erőltesd meg magad, sok folyadékot igyál, az erős napsugárzás ellen megfelelően védekezz! A nagy tengerszint feletti magasság miatt már kicsit nehezebb lélegzésre kell számítani, enyhe fejfájás, hányinger, álmatlanság előfordulhat. Mivel nem mindenki egyformán érzékeny ezekre a környezeti változásokra, ezért lesznek olyanok, akik semmit sem fognak érezni a leírtakból, másoknál megjelenhetnek ezek a tünetek.
A Dolomitok via ferratái is szintén jó kondíciót követelnek meg tőlünk. A sziklás szakaszokon kiépített via ferrata, azaz az út mentén végighúzódó, biztonságot garantáló drótkötelek, mesterséges fogások, létrák, hidak segítik előrejutásunkat. Az út egyéb szakaszai hagyományos túrázást jelentenek, néhol meredek kaptatókkal. Minden nap jelentős szintkülönbséget kell megtennünk, mindezt néhol szédítő mélységek, hatalmas függőleges sziklafalak mentén, a kiépített létrákba, drótkötelekbe kapaszkodva. Ezért kimondottan fontos a stabil mozgáskoordináció, elengedhetetlen a szédülésmentesség! A Dolomitok ferrátái előtt elengedhetetlen egy „próba-ferrátázás” az ausztriai Rax-Alpokban, avagy a Hohe-Wandon!

Programunkon magashegységi túrázásról van szó, ahol sok, a programot befolyásoló, előre nem látható körülmény léphet fel. Emiatt a túra eredményességét nem garantálhatjuk, vis maior esetében, például nagyon kedvezőtlen időjárás miatt akár az utolsó szakaszról is visszafordulhatunk! Az utazási iroda nem vonható felelősségre a változásokért. Az extrém körülmények adta programváltozás, útvonal módosítás kérdésében mindig a túravezető dönt, döntése minden utasra kötelező érvényű!

Szállás

Utunk során kempingben, és egy éjszakára menedékházban szállunk meg. A menedékházban korlátozott a tisztálkodási lehetőség. A matrac lágerben saját hálózsákra szükség van, de párna, meleg takaró rendelkezésünkre áll. Vacsorázási, reggelizési lehetőség van, meglehetősen magas árakon. Célszerű némi elemózsiát felhoznod magaddal. Két éjszakát töltünk a Campitello városkához közeli kempingben, Pozza di Fassa településen, saját sátorban. A kemping területén kulturált vizesblokk, mosókonyha, mosogató helyiség található.

Terület

A Dolomitok hegyei Olaszország észak-keleti, Ausztriával határos vidékén húzódnak. A számos hegycsoportból álló, rendkívül tagolt hegyvidék nevét egy francia geológustól, Dolomieu-től kapta, aki az elsők között tanulmányozta ezt a mészkőhegységekre jellemző kalcium-karbonát mellett magnéziumot is tartalmazó, különleges kőzetet. A rendkívül tagolt felszín, a meredek hegyoldalak, szikla tornyok, mély szakadékok kimeríthetetlen formagazdagsága, a borús időben titokzatos ködbe burkolódzó sziklafalak, a felkelő, avagy lenyugvó Nap kölcsönözte lenyűgöző színvilág együtt teszik a Dolomitok sziklatömbjeit a hegyek szerelmesei számára soha meg nem unható Paradicsommá.

Időjárás

Változékony, esetenként szélsőséges magashegységi időjárásra kell számítanunk. Bármikor előfordulhat eső, heves zápor, ezért különösen fontos a vízálló ruházat. Napközben 15-25 fok közötti hőmérséklet várható, ami természetesen a tengerszint feletti magasság és éppen aktuális időjárási frontok függvényében változik. A magasabb részeken egy-egy erősebb hidegfront betörése esetén akár hóesésére, kisebb-nagyobb hómezőkre is lehet számítani. A Marmolada csúcsrégiójában – 3000 m felett - havas jeges terepre, és hózáporokra, hóviharokra is számíthatunk. Erős, viharos szél, a hegycsúcsokat beborító köd, felhő könnyen előfordul. Vihar, villámlásveszély esetén természetesen nem megyünk fel a via ferrata útvonalra, amely ilyenkor gyakorlatilag "villámhárítóként" működik, illetve akár a csúcs előtti szakaszokról is visszafordulhatunk – hiszen ott mi vagyunk a villámhárító. Ilyen esetekben más, biztonságosabb útvonalakat választunk. Szeptemberben szerencsére nagyon gyakori a nyugodt, napsütéses idő, a Dolomitokban talán ez az időszak a legalkalmasabb a túrázásra.  Hajnalban a kempingben már elég hűvös lehet, ezért meleg hálózsákot hozz magaddal!

Felszerelés

Utazótáska, vagy nagy hátizsák (ebbe kerül a felszerelésed azon része, amit a napi túrákra nem szükséges) közepes méretű hátizsák (mindazon felszeléssel, vízzel, elemózsiával, amit a napi túrára magunkkal viszünk), dupla rétegű, esőálló sátor, derékalj, meleg hálózsák, lehetőleg vízálló túrabakancs, fejfedő, túraöltözet, jó esőkabát, sapka, meleg ruha, fejlámpa, kulacs, egészségügyi ragtapasz, naptej, UV-szűrős napszemüveg. Fontos, hogy jól bejáratott, betört túrabakancsban gyere. A via ferratázáshoz (via ferrata szett, sisak) és a csúcsmászáshoz (hágóvas, jégcsákány)  szükséges felszerelést mi biztosítjuk. Mindenképp javasolt egy pár használt bőrkesztyűt, vagy bicikliskesztyűt hoznod, amit nem sajnálsz, mert a via ferrata esetleg hideg vaslétráiba, a néhol "felfeslő, kirojtosodó" drótkötelébe való kapaszkodást nemcsak kényelmesebbé, de biztonságosabbá is teszi. A csúcsmászáshoz téli ruházat (meleg aláöltözet, sapka, téli kesztyű, víz és szélálló, lélegző kabát és nadrág, kamásli) kötelező!
 
Fontos! Interneten történő jelentkezéskor kérjük az egyéb megjegyzés rovatban (útleved száma és érvényessége, foglalkozás, stb mellett) mindenképpen tüntesd fel azt is, hogy milyen méretű pólót hordasz! Ez a via ferrata felszerelések (beülő) méretének meghatározásához szükséges, a póló mérete és a felszerelés mérete általában megegyezik.

A Fjällräven ajánlata:

Könnyű és légies magától álló sátor két előtérrel, amelyeket a szellőztetés és a jobb kilátás érdekében ki lehet nyitni. Két átlós, keresztet alkotó alumínium  merevítőrúd fokozza stabilitását: Ilyen sátor például a Fjällräven Abisko View 2.

Karl túranadrágok, illetve a Karla túranadrágok szinte bárhol használhatóak, a nyári hétvégi kirándulások és a magashegyi túrázások alkalmával egyaránt. Ez a típus a kopásálló, előavatott G-1000® Silent anyagból  készült. A nadrág lábszárhosszvégződése szegés nélküli, így könnyen a kívánt hosszra állítható.
 
Egy jól megválasztott hálózsák egy nehezebb túra után megkönnyíti a regenerálódást, hogy másnap már újult erővel vethessük be magunkat a kalandokba. Kérdés, hogy amikor alszunk, a hálózsákban forgolódunk-e vagy zsákkal együtt vesszük fel az alvási pozíciót. Mindegyik helyzetre van megoldás: Fjällräven Move with Bag vagy Fjällräven Move in Bag.

Higiénia

A csapvíz, avagy a kijelölt források vize fogyasztható. Túra előtt ajánlott kulacsodat feltölteni, mert nem mindenhol találunk forrásokat. Természetesen egy-két alapvető orvosságot érdemes magaddal hoznod: láz-és fájdalomcsillapító, görcsoldó, hashajtó és székletfogó, megfázás és torokfájás elleni gyógyszer, kálcium pezsgőtabletta, sebfertőtlenítő és ragtapasz, valamint fásli.

Élelem

Az útra pakolj néhány szendvicset, gyümölcsöt, a túra közbeni energia-utánpótlás biztosítására némi nassolnivalót (aszalt gyümölcs, keksz, csokoládé, müzli-szelet). Javasolt a reggelire és vacsorára való élelmiszer egy részét is itthonról vinni, ugyanakkor friss pékáru, gyümölcs, zöldség, tejtermék, üdítőitalok vásárlására Pozza di Fassa településen is lesz lehetőségünk. A helyi specialitások kipróbálása végett kerítünk arra is lehetőséget, hogy beüljünk egy-egy olcsóbb étterembe. Egy turista menü ára Pozza di Fassában előétellel, főétellel, desszerttel és üdítővel kb.20 Euro, egy pizza üdítővel kb.15 Euro. Amit itthonról érdemes vinni: készételkonzervek, levesporok, zacskós tésztaételek, szőlőcukor, krumplipürépor, rizs, egyéb konzervek: hal-, májkrém-, zöldborsó-, kukoricakonzerv, méz vagy lekvár, szárazkolbász, sajt, pezsgőtabletták. A napközbeni étkezésre célszerű reggelente szendvicseket készíteni.

Pénz-ügy

Olaszország hivatalos pénzneme az Euro. Mindenképp készpénzt hozz magaddal. Költőpénznek nagyjából 25.000.-Ft-nak megfelelő Euro-t ajánlunk, amennyit itthon is elköltenél (étkezés, innivaló, emléktárgyak, ajándékok, azaz szokásos kiadások esetén), természetesen ez sokkal kevesebb és több is lehet, egyéntől és vérmérséklettől függően.
A felvonóárak (2012-es árak):
Marmolada-felvonó ára: kb. 9 € (retúr).
A karrer-hágói felvonó várható ára: kb. 12 € (retúr).

Vám

Magyar állampolgárok részére érvényes útlevél vagy személyi igazolvány (kártya formátumú!) szükséges, mely az utazás ideje alatt nem veszti el érvényességét.

Csomag

Buszos útjaink esetében is él a csomagokra vonatkozó súlykorlát, hiszen nem terhelhetjük túl a buszt, mert az veszélyeztetné mindenki biztonságát. A határ 25 kg/fő, az ennél nehezebb csomagok szállítását a busz vezetői megtagadhatják. A súlykorlátot a felszállásnál méréssel ellenőrizhetik. (nem kerülhet a busz csomag terébe: kartonos ásványvizek, hűtőtáskák, kempingasztalok és székek…). A nagy csomagokat csak a szálláshelyekre megérkezve tudjuk elővenni a buszunk csomagtartójából. Javasoljuk két csomag összeállítását, egy nagyobb, ruhákkal és napi használatra nem szükséges dolgokkal, illetve egy "kézipoggyász" iratokkal, s olyan dolgokkal, melyek jó, ha kéznél vannak. Érdemes egy nagyobb hátizsákot (kb. 50-60 l) magaddal hozni, hiszen felszerelésünket fel kell szállítani a menedékházba. A csúcstúrán és a via ferrata túrán kap nagyobb jelentőséget a kishátizsák, melybe napi cuccainkat pakoljuk.

Biztosítás

Kötelező! 
Szeretnénk figyelmedet felhívni arra, hogy a részvétel feltétele az út teljes időtartamára érvényes utasbiztosítás. Érvényes biztosítás hiányában a túrán való részvételt megtagadjuk.
Irodánkban az Európai Utazási Biztosító (EUB) kedvezményes biztosításainak megkötésére van lehetőség, legkésőbb az indulás előtti napig.
 
Jelen túrára vonatkozó utasbiztosítási lehetőségek:
Nívo + sport extra kiegészítés: 3375 Ft/fő/túra
Top + sport extra kiegészítés: 4425 Ft/fő/túra
Top extra + sport extra kiegészítés: 7050 Ft/fő/túra
 
Lehetőséged van Utazásképtelenségre vonatkozó biztosítás (azaz stornóbiztosítás) megkötésére:
 
Storno Basic: összege a részvételi díj 5%-a (önrész: 20 %), önállóan is köthető,
Storno Kombi: összege a részvételi díj 4%-a (önrész: 0-10%) csak utasbiztosítással együtt köthető.
 
Fontos, hogy amennyiben szeretnéd megkötni, azt csak az első befizetéssel egyidejűleg teheted meg, később már nem!
 
Bővebben a biztosító szolgáltatásairól a honlapjukon olvashatsz: www.eub.hu

Noémi

Már javasoltam ismerőseimnek, mert hatalmas, életre szóló élmény élmény volt. Köszi :)

Kornél

Felejthetetlen élmény volt, a csúcspont a Marmolada gleccser csúcs mászás volt, örök élmény marad, köszönjük!
Javasolni fogom, ez biztos!
A honlapunkon cookiekat használunk, hogy a jövőben minél személyre szabottabb tartalmakat készíthessünk neked.